Strona głównaKonsoleXbox Series X: Seagate planuje wypuścić mniejsze i tańsze wersje kart rozszerzeń?

Xbox Series X: Seagate planuje wypuścić mniejsze i tańsze wersje kart rozszerzeń?

Każdy posiadacz nowej konsoli doskonale wie jak szybko kończy się miejsce na wbudowanym dysku. Posiadacze konsol Xbox Series X mogą ją co prawda rozbudować za pomocą dysków Seagate, ale są one koszmarnie drogie. Ale być może wkrótce pojawi się alternatywa.

Właściciele konsol Xbox Series X mogą co prawda korzystać z dysków podłączanych przez porty USB 3.0, ale ich wydajność wciąż jest niewystarczająca na potrzeby gier zoptymalizowanych dla konsoli nowej generacji. Dyski takie nadają się więc głównie jako magazyn dla gier, w które aktualnie nie gramy – choć czasem szybciej jest pobrać grę na nowo z sieci niż przenosić z jednego dysku na drugi. Oficjalna cena dedykowanego dysku Seagate to w Polsce około 1000 PLN za 1TB pojemności. Jednak w sieci pojawiły się zdjęcia sugerujące, że niedługo na rynku powinna pojawić się tańsza i mniejsza opcja.

Seagate-Xbox-Series-X

Jeden z francuskich sklepów wrzucił na listę swoich produktów kartę rozszerzeń o pojemności 512 GB. Teraz serwis Windows Central wszedł w posiadanie zdjęć, prezentujących takie karty. Oprócz tego, Seagate przygotowuje prawdopodobnie własną wersję zewnętrznego dysku SSD, o pojemności 1 TB. Nadal jednak nie będą się one nadawały do uruchamiania z nich next-genowych gier.

Zobacz: Xbox Series X i S – jak włączyć FPS Boost oraz lista gier, które go obsługują

W tej chwili nie wiadomo jeszcze jak drogie będą oba akcesoria – można jedynie zgadywać, że w przypadku karty rozszerzeń powinno to być około połowy ceny aktualnie dostępnych na rynku rozwiązań.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię