Strona głównaKonsoleXbox Series X|S i Xbox One – dużo zmian na lepsze, po...

Xbox Series X|S i Xbox One – dużo zmian na lepsze, po najnowszej aktualizacji

Microsoft opublikował październikową aktualizację konsol Xbox. Firma posłuchała fanów i wprowadziła wiele nowości, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Na konsole obecnej oraz poprzedniej generacji trafiła właśnie nowa aktualizacja oprogramowania. Microsoft zachęca graczy by jak najszybciej pobrali łatkę i podzielili się swoimi wrażeniami na temat zmian.

 Nowa aktualizacja umożliwia zmianę głośności telewizora za pomocą Xbox Series X|S – wykorzystana została funkcja HDMI o nazwie Consumer Electronics Control (CEC), która umożliwia zarządzanie głośnością bez konieczności sięgania po pilota do telewizora.

Gracze mogą również wyciszyć dźwięk startowy Xboxów – funkcja ta od dawana znajdowała się na szczycie wymagań graczy. Umożliwiono także zmianę konsoli domowej, opcja pozwala znajomym lub rodzinie sprawdzić gry z naszego konta i grać w nie w trybie offline. Microsoft ułatwił dostęp do zmiany. Na liście nowości znalazła się także odświeżona zakładka z trybami zasilania. Zmienione nazwy rozwiewają wątpliwości zasad działania poszczególnych trybów.

Zaktualizowano także zabezpieczenia dzięki czemu możemy ustawić Xbox Pin oraz Xbox Guest Pin, tak aby na urządzeniu mogły logować się tylko osoby, które znają pin. Pojawiły się także poprawki dla Xbox Elite Wireless Controller Series 2, Xbox Series X|S Wireless Controllers, Xbox Adaptive Controllers, Xbox One Wireless Controllers z Bluetooth. W aplikacji Xbox możemy teraz przyciąć długość klipów i wysyłać je znajomym. W Xbox Game Par na PC również pojawiły się zmiany, które ułatwią przygotowanie klipów wideo. Fragmenty mogą zostać wysłane na Medal.tv, gdzie dostajemy możliwość dostosowania ujęć.

Zobacz: Doom odpalony w Notatniku w 60 FPS

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

  1. Po ostatniej aktualizacji konsoli 23.10.2022 gdy podłącze kierownice logitech g920 dźwięk w konsoli trzeszczy oraz wszystko się przycina, kierownica na pc działa bez problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię