Strona głównaGryAktualnościxCloud – jak uruchomić na Windows 10?

xCloud – jak uruchomić na Windows 10?

Chociaż oficjalnie strumieniować gry z Xbox za pomocą xCloud można tylko na systemie Android, to jest też metoda na Windows 10. Poniżej szczegóły.

Project xCloud z założenia miał pozwalać na strumieniowanie gier z Xbox bezpośrednio na smartfony z systemem Android. Jednak potrzeba matką wynalazku i znaleźli się ludzie, którzy rozpracowali jak korzystać z usługi na systemie Windows 10. Pod koniec zeszłego roku na Twitterze i Reddica pojawiła się metoda wykorzystująca hiszpańską testową wersję aplikacji. Ta jednak powodowała problemy z dźwiękiem lub brak możliwości uruchomienia po aktualizacji Windows.

Ars Technia niedawno odkryła, że dzięki przewodowemu połączeniu z Internetem można przesyłać strumieniowo gry takie jak Killer Instinct. Większość gier obsługuje sterowanie padem, a nie klawiaturą i myszką oraz działa w rozdzielczości 1080p, ale to nadal lepiej niż odpalanie na telefonie.

Zobacz: PS4 – wewnętrzny zegar może w każdej chwili uśmiercić konsole

Żeby skorzystać ze strumieniowania po pierwsze musisz mieć subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate. Z kolei instrukcję instalacji aplikacji znajdziecie na materiale poniżej. Należy jednak mieć na uwadze, że aplikacja bardzo często jest aktualizowana i mogą pojawić się rozjazdy między filmem i stanem faktycznym. Kanał YouTube Cloud Gaming Xtreme publikuje na bieżąco kolejne sukcesy i w razie czego tam warto szukać najnowszych materiałów.

Chociaż większość gier z Xbox dostępna jest także na PC, to część gier działających we wstecznej kompatybilności z Xbox 360 dostępna jest tylko tam. Jest to zatem jedyny sposób na ogranie Fable 2 na PC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię