Strona głównaGryAktualnościGhost of Tsushima - sceny walk odtworzone w rzeczywistości

Ghost of Tsushima – sceny walk odtworzone w rzeczywistości

Ghost of Tsushima imponuje wieloma elementami rozgrywki, jak chociażby walka. Grupa specjalistów od sztuk walki postanowiła odtworzyć ją w rzeczywistości.

Ekipa Gamology zaprosiła Kaza Kobayashiego i Toru Uchikado, specjalistów od tradycyjnych, japońskich sztuk walki oraz posługiwania się bronią białą, na przykład kataną. Obaj panowie brali nieraz udział w produkcji filmów, gdzie odpowiedzialni byli za sceny walk. Obaj w samych superlatywach wypowiadali się o animacjach walki w grze. Ich zdaniem nie tylko wyglądają one efektownie, ale mają sens z punktu widzenia prawdziwej walki. Oprócz tego, zdaniem ekspertów dobrze oddano wpływ, jaki trzymanie katany ma na szybkość ruchów postaci. Jest jednak jeden atak, który uznano za mocno przesadzony i niewiarygodny – to tzw. Shieldbreaker.

Oprócz analizy ataków, eksperci postanowili sami odtworzyć animacje z gry. Całość – czyli analizę oraz próbę przeniesienia ataków do rzeczywistości możecie zobaczyć na nagraniu poniżej.

Już wkrótce możemy mieć okazję by zobaczyć podobne próby odtworzenia scen walk z Ghost of Tsushima. Startują bowiem prace nad ekranizacją gry, której reżyserem będzie Chad Stachelski. Ciekawe czy do współpracy zaprosi ekspertów, którzy analizowali grę?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamology
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię