Strona głównaGryAktualnościxCloud trafi także na iOS?

xCloud trafi także na iOS?

Wygląda na to, że posiadacze urządzeń z systemem iOS w końcu będą mogli pograć na swoich maszynach. Wszystko dzięki wprowadzeniu usługi xCloud, która umożliwia granie w chmurze.

Według najnowszych doniesień na początku przyszłego roku Microsoft ma uruchomić usługę xCloud również na urządzeniach z systemem iOS. Nie będzie to jedyna usługa grana w chmurze jaka trafi na urządzenia Apple. Niedawno Amazon ogłosił swoją nową usługę streamingu gier o nazwie Luna. Wersja na iOS będzie dostępna przez przeglądarkę internetową bez aplikacji natywnej.

Zobacz: Do Nintendo Switch Online trafi niedługo trial Overwatcha

Apple bardzo mocno utrudniała innym firmom dostarczenie jakiejkolwiek aplikacji umożliwiającej strumieniowanie gier na iOS. Wiele wody musiało upłynąć zanim użytkownicy komputerów Apple mogli skorzystać ze Steam Link.

xCloud również ma zostać udostępniony za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Usługa ma zostać wprowadzona na początku 2021 roku. Apple podobno jednak robi wszystko, żeby utrudnić możliwość grania strumieniowego swoim użytkownikom. Dzięki temu, że równolegle dwie usługi strumieniowania chcą zdobyć iOS może zrobić się ciekawie oglądając próby blokowania tego typu usług. Może znowu skończy się jakimś pozwem?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię