Strona głównaWiadomościAkcesoriaXPG Vault - prototyp myszy z wbudowanym dyskiem na gry od Adata

XPG Vault – prototyp myszy z wbudowanym dyskiem na gry od Adata

Adata stworzyła koncept myszy z wbudowanym dyskiem SSD – XPG Vault. Można na niej przechowywać różne dane, włącznie z grami.

Adata ogłosiła na swoim blogu, że pojawi się na CES 2022 (choć nadal nie wiadomo w jakiej formie odbędzie się to wydarzenie) z wieloma nowymi produktami, w tym – z nową myszką dla graczy, pod kodową nazwą XPG Vault. To póki co tylko prototyp, ale dość rewolucyjny w swoich założeniach – mysz ma mieć wbudowany 1TB dysk SSD, przeznaczony głównie dla gier.

XPG Vault Adata1

Nie tylko pojemność dysku jest niezła – transfer danych ma sięgać 985MB/s, czyli znacznie więcej niż w tradycyjnych dyskach SSD SATA 3, dla których wartość ta wynosi około 550MB/s. Może nadal nie jest to tak szybko jak w dyskach NVMe, ale taka jest cena wygody. XPG Vault ma być łączone z komputerem za pomocą pojedynczego kabla USB-C, który służy zarówno do komunikacji dla myszy, jak i dysku. Adata pracuje też nad specjalnym launcherem, który ma ułatwić uruchamianie gier przechowywanych na tym nietypowym dysku.

Zobacz: ADATA XPG Gammix S11 480 GB – test dysku SSD M.2 NVMe

Nie trzeba daleko szukać by docenić wartość takiego rozwiązania. Zawsze to jedna rzecz do spakowania i transportu mniej, oznacza też lżejszy bagaż. Z drugiej strony, są też wady – jeśli mysz padnie, prawdopodobnie oznacza to utratę zgromadzonych na niej danych. Jednak aktualnie to tylko pomysł, bez konkretnej daty premiery czy ceny. Jeśli jednak na rynku pojawi się odpowiednio duże zainteresowanie, Adata pewnie zdecyduje się na produkcję.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię