Strona głównaGryAktualnościYakuza Remastered Collection i Yakuza 6 – znamy datę premiery na PC...

Yakuza Remastered Collection i Yakuza 6 – znamy datę premiery na PC i Xbox One

Gracze PC i Xbox One w końcu będą mieli możliwość zagrania we wszystkie odsłony serii Yakuza. Znamy już datę wydania pełnej zremasterowanej kolekcji.

Trwające latami wojny pomiędzy konsolami i PC zaczynają się powoli zacierać. Wygląda na to, że wydawcy zdali sobie sprawę, że w dłuższej perspektywie lepiej gdy gra pojawi się na wszystkich platformach po okresie czasowej ekskluzywności.

Zobacz: Jak oglądać The Game Awards 2020?

Gracze, którzy dotąd chcieli zagrać w serię Yakuza od początku do końca musieli wybierać konsole PlayStation. Tylko Yakuza 0, Kiwami i Kiwami 2 były dostępne na PC i Xobx One. Jednak wkrótce się to zmieni. Sega ogłosiła, że Yakuza Remastered Collection i Yakuza 6 trafią na PC i Xbox One w 2021 roku.

Kolekcja Yakuza Remastered będzie zawierała zremasterowane wersje Yakuza 3, 4 i 5 i będzie dostępna na Steam i Xbox One (także w ramach Game Pass od 28 stycznia). Nie będzie trzeba czekać sługi bo już 25 marca 2021 pojawi się Yakuza 6: The Song of Life. Oznacza to, że będzie można skompletować całość podstawowej serii na blaszaku. Gry będą działały w 1080p w 60 klatkach.

Na liście nie ma Yakuza: Dead Souls, która była słabo przyjęta na PS3. Na PC mamy za to dostępną Yakuza: Like a Dragon, która odbiega nieco od oryginalnej serii i śledzi losy nowego bohatera. Wprowadzenie serii na PC jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami Segi, która podkreśliła, że jest zainteresowana przeniesieniem większej liczby gier na komputery.

Yakuza: The Remastered Collection zostanie wydana na PC i Xbox 28 stycznia 2021 r., A Yakuza 6 pojawi się na PC i Xbox 25 marca 2021 r.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię