Strona głównaWiadomościJesteś Youtuberem? Zapłacisz dodatkowy podatek

Jesteś Youtuberem? Zapłacisz dodatkowy podatek

Wygląda na to, że wkrótce rząd sięgnie do kieszeni twórców video, operujących na Youtube. Ustawa traktuje ich jak nadawców VOD.

Według ustawy z połowy 2021 roku, dostawcy usług VOD i VSP (Video Service Provider) powinni zgłosić nadanie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak się jednak okazuje, ustawa nie dotyczy tylko dużych usługodawców i platform VOD, ale też… dużo mniejszych twórców, działających na Youtube. Jak dowiedział się Bartłomiej Sieja z Komputer Świata, według nowelizacji ustawy, osoby, które w dniu 1 listopada 2021 roku prowadziły taką działalność, są zobowiązane do zgłoszenia usług do wykazu KRRiT. Mają na to czas do 1 lutego 2022.

Zobacz: Gordon Ramsay zacznie gotować na Twitchu?

Gdyby ktoś miał wątpliwości, jest nawet fragment, wprost odnoszący się do Youtube właśnie:

Po spełnieniu w/w kryteriów za audiowizualne usługi medialne na żądanie mogą być uznane usługi świadczone przy wykorzystaniu platform udostępniania wideo np. tzw. kanały oferowane na platformie YouTube

Wiąże się to z dzieleniem się z fiskusem 1,5% przychodu. Pieniądze te mają być przeznaczane na działalność Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię