Strona głównaWiadomościYoutuber dostał 26 tys. złotych napiwków od hakera zamieszanego w kradzież bazy...

Youtuber dostał 26 tys. złotych napiwków od hakera zamieszanego w kradzież bazy Morele.net

Jeden z polskich Youtuberów podczas transmisji na żywo otrzymał napiwki o łącznej kwocie 25 999 złotych. Tak hojnym darczyńcą okazał się być xArm odpowiedzialny za kradzież bazy danych sklepu Morele.net. Nie był to jedyny tak hojnie obdarowany streamer.

Szczęśliwemu, który otrzymał tak gigantyczną wpłatę jest TheNitroZyniak, Youtuber mający 1,5 miliona subskrybentów. Podczas niedawnego streamu otrzymał od jednego z widzów kilka napiwków o łącznej wartości 25 999 złotych. Użytkownikiem, który tak lekko pozbywa się pieniędzy okazał się być xArm, który był głównym czarnym charakterem afery kradzieży bazy danych Morele.net.

Zobacz: Potwierdza się, że haker ma bazę klientów Morele. Ma na to dowody

Jak podaje serwis Niebezpiecznik.pl jeden z napiwków przekazanych streamerowi został opisany, jako:

pieniądze pochodzą ze sprzedaży bazy klientów Morele.net na darknecie

Nie wiadomo skąd taka wielka hojność hakera, z pewnością ma w tym jakiś ukryty cel. Youtuber z racji otrzymania pieniędzy z przestępstwa może teraz mieć zajęte konto przez policję i nigdy nie zobaczyć tych pieniędzy na oczy. O ile cała sytuacja będzie badana przez organy ścigania.

Zobacz: Problemów Morele ciąg dalszy. Sklep nie usuwa danych klientów, którzy o to proszą

Co ciekawe xArm kontaktował się również z innym streamerem zachęcając go do uruchomienia streamu i kusząc opłacalnością takiej akcji. Streamer Taku w czasie audycji na żywo otrzymał smsa z numerem telefonu do innego użytkownika, z którym skontaktował się ostrzegając przed dziwną sytuacją i sugerując zabezpieczenie konta bankowego. Taku również otrzymał napiwki od xArm w kwocie 22 tysięcy złotych od xArm.

Poniżej wspomniana rozmowa:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię