Strona głównaWiadomościHardwareNiecałe sto Radeonów VII w UK to mało? Hiszpania i Francja dostaną...

Niecałe sto Radeonów VII w UK to mało? Hiszpania i Francja dostaną 5 razy mniej

Wygląda na to, że karta graficzna AMD Radeon VII będzie spektakularną porażką. Nie pod względem możliwości czy też wydajności, a dostępności. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w Wielkiej Brytanii dostępnych będzie niecałe 100 sztuk. W Hiszpanii i Francji będzie jeszcze gorzej. Dużo gorzej.

Potwierdza się najgorszy scenariusz. Najprawdopodobniej AMD było w stanie przygotować tylko kilka tysięcy kart graficznych Radeon VII, które – pod względem wydajności – mają konkurować z RTX-em 2080. Zapowiadała się walka w segmencie wydajniejszych konstrukcji, a szykuje się kolejna wpadka. Już od kilku tygodni chodzą głosy, że do sprzedaży trafi zaledwie kilka tysięcy egzemplarzy karty. Teraz zdają się one potwierdzać.

Wczoraj pisałem o tym, że w całej Wielkiej Brytanii dostępnych będzie niecałe 100 egzemplarzy karty. Informacja ta pochodziła od przedstawiciela największego brytyjskiego sklepu komputerowego – Overclockers UK. Teraz na jaw wychodzą kolejne rzeczy. Na przykład we Francji i Hiszpanii ma być zaledwie po 20 sztuk Radeonów VII na cały kraj! Tylko 20 osób będzie w stanie kupić kartę w dniu premiery. Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy spekulować, że do Polski trafi pewnie… 10-20 sztuk karty.

I to jest właśnie problem AMD. Gdy już stworzą produkt, który – na razie w teorii – może konkurować z mocniejszymi kartami Nvidii, to nie są w stanie zapewnić odpowiedniej dostępności. Ten sam problem był przecież z kartami z rodziny Vega. Oby w najbliższych miesiącach coś się w tej kwestii zmieniło.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię