Strona głównaGryAktualnościAnalitycy przewidują porzucenie komputerów na rzecz konsol. Ale tylko w określonych przypadkach

Analitycy przewidują porzucenie komputerów na rzecz konsol. Ale tylko w określonych przypadkach

Analitycy Jon Peddie Research przewidują, że 20 mln graczy zamieni komputer na konsolę do 2020 roku. Dotyczy to jednak posiadaczy głównie słabszych urządzeń.

Słabszych, czyli takich, które kosztują mniej niż 1000 dolarów. Chodzi więc o komputery, które dzisiaj radzą sobie z uruchomieniem większości nowych gier w rozdzielczości FullHD, maksymalnych detalach, przy prędkości powyżej 40 klatek na sekundę. Dla takich osób faktycznie konsole mogą być alternatywą w przeciągu 2-3 lat, kiedy to ich sprzęt okaże się niewystarczający do uruchomienie najnowszych produkcji.

Zobacz: Polecane zestawy komputerowe od 1500 do 15000 zł – kwiecien 2019

Posiadaczy mocniejszych konfiguracji do przesiadki na konsole mogą z kolei skłonić tytuły na wyłączność. Gry takie jak God of War, czy Red Dead Redemption 2 potrafią skutecznie działać na wyobraźnię graczy.

Ale nie tylko konsole mają skłonić graczy do porzucenia swoich komputerowych konfiguracji. Drugiem kierunkiem mają być usługi w chmurze. Wizja braku konieczności wydawania setek, a często tysięcy złotych na nowe podzespoły i zamiana tego na rzecz abonamentu usługi takich jak Google Stadia z pewnością będzie przekonująca.

Zobacz: Vortex – polska Google Stadia działa od dawna i ma ambitne plany

Tutaj analitycy, jak i twórcy usług są zgodni – granie w chmurze to przyszłość gamingu, ale w perspektywie dopiero kilku najbliższych lat. Póki co cały czas czekamy na konkretne wdrożenie tego typu rozwiązań, a dopiero później będziemy mogli mówić o ich rozwoju.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię