Strona głównaWiadomościZmarł twórca konsol NES i SNES - Masayuki Uemura

Zmarł twórca konsol NES i SNES – Masayuki Uemura

Smutna informacja dla wszystkich fanów retro konsol. W Wieku 78 lat zmarł Masayuki Uemura – twórca konsol Nintendo Entertainment System oraz Super NES.

Chyba nie ma nikogo kto wychował się w latach 90 nie wie co to konsola Pegasus. Część z nas zadaje sobie sprawę, że w rzeczywistości Pegasus to tylko podróbka oryginalnej konsoli Nintendo Famicon, który w USA sprzedawany był pod nazwą NES. Konsola została stworzona w 1993 roku, a jej twórcą był Masayuki Ueamura.

Masayuki Ueamura twórca NES SNES nie żyje

Dzisiaj do sieci trafiła informacja, że Ueamura zmarł 6 grudnia 2021 roku. O jego śmierci poinformował Uniwersytet Ritsumeikan w Kioto gdzie Masayuki był dyrektorem w Center for Game Studies. Przyczyna śmierci nie została ujawniona, jednak możemy przypuszczać, że w tak zaawansowanym wieku były to przyczyny naturalne. Oficjalne nabożeństwo żałobne odbędzie się w późniejszym terminie.

Masayuki Ueamura twórca NES SNES nie żyje

Masayuki Ueamura urodził się w 20 czerwca 1943 roku w Tokio. W 1971 roku dołączył do Nintendo. Jest on jednym z trzech twórców pistoletu świetlnego. Po objęciu stanowiska dyrektora generalnego pracował jako główny projektant konsol NES i SNES. Obie konsole stały się hitem i sprzedały się łącznie w 111 milionach egzemplarzy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię