Strona głównaKonsoleZmiana nazwy użytkownika PSN już od przyszłego roku

Zmiana nazwy użytkownika PSN już od przyszłego roku

Sony oficjalnie potwierdziło wprowadzenie możliwości zmiany nazwy użytkownika w PlayStation Network. Funkcjonalność zostanie udostępniona na początku przyszłego roku. To jest to, na co czekało bardzo wielu graczy.

Funkcja zmiany PSN Online ID zostanie udostępniona w pierwszej kolejności w ramach PlayStation Previev Program, który obejmie wybranych użytkowników biorących udział w testach beta oprogramowania systemowego w przeszłości.

Niestety okazuje się, że Sony wyczuło możliwość łatwego zarobku. Pierwsza zmiana Id będzie bezpłatna. Za każdą kolejną japońska firma będzie życzyła sobie 9,99 dolarów od zwykłych użytkowników. Posiadacze konta PlayStation Plus zapłacą „tylko” 4,99 dolarów. Gracze w Europie zapłacą odpowiednia 9,99 i 4,99 Euro.

Po zmianie ID możesz również wyświetlać swoje poprzednie ID, aby inni mogli Cię rozpoznać. Jest to jednorazowa decyzja i nieodwracalna. Sony potwierdziło, że zmiana nazwy użytkownika jest zgodna ze wszystkimi grami opublikowanymi po 1 kwietnia 2018 oraz znaczną większością gier na PS4 wydanych przed tą datą.

Niestety nie wszystkie aplikacje PS4, PS3 i Vita są kompatybilne i gracze mogą napotkać problemy w niektórych grach po tym jak dokonają zmiany nazwy. Pełna lista gier zostanie udostępniona po wdrożeniu funkcji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię