Strona głównaKonsolePlayStation 5 z kompatybilnością wsteczną dla wszystkich dotąd wydanych gier na konsole...

PlayStation 5 z kompatybilnością wsteczną dla wszystkich dotąd wydanych gier na konsole Sony?

Jedną z największych zalet Xbox One jest kompatybilność wsteczna i możliwość zagrania w wiele tytułów na Xbox 360 bez konieczności kombinowania. Wygląda na to, że Sony poszło po rozum do głowy i w kolejnej wersji PlayStation również umożliwi granie w starsze tytuły.

Sony zarejestrowało w amerykańskim urzędzie patentowym patent Remastering by emuation. W skrócie, opisuje on technologię umożliwiającą uruchomienie gier tworzonych z niższą natywną rozdzielczością bez konieczności ingerencji w kod. Dodatkowo technologia ma zapewniać wysoką, jakość obrazu i dźwięku. W tej sytuacji nie dość, że PS5 pozwalałoby na uruchomienie gier z poprzednich generacji konsol to jeszcze poprawiałoby w locie ich wygląd. Miałoby to dotyczyć również gier z przenośnych konsolek Sony.

Zastosowanie takiego rozwiązania mogłoby wpłynąć znacząco na sprzedaż konsoli oraz zapewnić najbogatszą bibliotekę gier składającą się ze wszystkich tytułów, jakie dotąd zostały wydanych na urządzenia Sony. Łączna liczba tytułów szłaby w tysiące. Dodatkowo na start gracze nie mieliby problemów z brakiem gier przygotowanych na konsolę PS5.

Miejmy nadzieję, że tak się stanie. Pozostaje w tej sytuacji czekać na ogłoszenie kolejnej wersji japońskiej konsoli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię