Strona głównaWiadomościZnamy przybliżone daty premiery AMD Ryzen 3 i Vega GPU

Znamy przybliżone daty premiery AMD Ryzen 3 i Vega GPU

AMD szykuje na ten rok jeszcze kilka ciekawych premier. Na sklepowych półkach zadebiutują między innymi procesory Ryzen 3, a takżę Raven Ridge, czyli mobilne wersje Ryzenów. Nie można też zapomnieć o chyba najważniejszym debiucie, czyli kartach graficznych Vega. Właśnie poznaliśmy przybliżone daty premier.

Na temat nowych podzespołów wypowiedziała się Lisa Su, czyli prezes firmy AMD. Ujawniła ona, że jako pierwsze na rynku zadebiutują procesory Ryzen 3, czyli najbardziej budżetowe konstrukcje z nowej linii CPU. Na sklepowych półkach zagoszczą one na początku drugiej połowy roku, czyli najprawdopodobniej jeszcze w lipcu. Nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na mobilne wersje Ryzenów, które otrzymały kodową nazwę Raven Ridge. Te układy zobaczymy w pierwszych laptopach dopiero pod koniec roku, w okolicach okresu świątecznego.

Drugą niezwykle ważną premierą tego roku dla AMD będą karty graficzne Vega. Czerwoni zamierzają w ten sposób ponownie nawiązać rywalizację z Nvidią, która zdominowała rynek dedykowanych GPU. Lisa Su zdradziła, że modele z serii Vega będzie droższe od Polarisów. Wynika to z zastosowania bardziej zaawansowanej technologii, która ma się przełożyć na wyższą wydajność. W kartach zastosowano między innymi nowy podsystem pamięci, czy też nowy silnik. Pierwsze modele z linii Vega trafią do sprzedaży jeszcze w tym kwartale, czyli najpóźniej pod koniec czerwca.

Bez wątpienia ten rok jest niezwykle ważny dla AMD. Firma nie tylko wprowadziła na rynek zupełnie nowe procesory, które mają nawiązać walkę z Intelem, ale też szykuje karty graficzne, konkurencyjne dla serii Nvidia GeForce GTX 1000. Pierwszy punkt udało się zrealizować całkiem nieźle. Dzięki Ryzenom udziały Czerwonych w rynku CPU urosły i po raz pierwszy od wielu miesięcy AMD nadrabia zaległości wobec Intela. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie na rynku kart graficznych.

Źródło: PCWorld

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię