Strona głównaGryAktualnościZnamy szczegóły funkcji cross-play w Call of Duty: Modern Warfare

Znamy szczegóły funkcji cross-play w Call of Duty: Modern Warfare

Czyżby to był ten rok, kiedy społeczność Call of Duty na PC wreszcie wróci do żywych?

Wczoraj dowiedzieliśmy się o braku Zombie, dzisiaj przychodzą szczegóły dotyczące multiplayera. Infinity Ward potwierdziło, że Modern Warfare będzie łączył ze sobą graczy na podstawie tzw. „input method”. Gracze preferujący klawiatury zagrają więc z innymi posiadaczami klawiatur, a fani kontrolerów w lobby spotkają sobie podobnych. Dokładnie ten sam system cross-playu wprowadził do gry Fortnite.

Zobacz: Nowe Call of Duty: Modern Warfare – pojawił się trailer i data premiery

Bardzo mocno ucieszą się też pewnie konsolowcy. Moda na podłączanie klawiatur do Xboksów i PlayStation 4 trwa w najlepsze, a razem z nią rośnie irytacja społeczności competitive. Wygląda na to, że jeżeli należysz do tych, którzy próbują zyskać przewagę nad resztą graczy posiadanym sprzętem, teraz zmierzysz się z równymi sobie.

W powietrzu wisi również wciąż niezaadresowane pytanie odnośnie sceny esportowej. Czy gracze będą przenosić się na PC? A może, jak sugerował Myth, zawodnik Fortnite TSM, w oficjalnych turniejach zmierzą się ze sobą zawodnicy ze wszystkich platform? Jeżeli Infinity Ward również pod tym kątem planuje wzorować się na Epic Games, Fortnite skutecznie pokazał, że kontroler może śmiało rywalizować z myszką i klawiaturą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię