Strona głównaWiadomościHardwareZombieload - procesory Intela znowu mają problem. Radzimy jak się uchronić

Zombieload – procesory Intela znowu mają problem. Radzimy jak się uchronić

Słyszeliście nazwę Zombieload? To podatność procesorów Intela na ataki, dzięki której atakujący może “wyciągnąć” z nich informacje, do których nie ma prawa. W głównej mierze dotyczy ona serwerów, ale niestety nie tylko, dlatego dzielimy się z Wami tą informacją.

Pierwsze wzmianki o Zombieload pojawiły się ponad rok temu. Okazuje się, że ataki działają w nieco podobny sposób jak słynne swego czasu Meltdown i Spectre. Co ciekawe, Intelowi bardzo powoli szło łatanie nowej podatności – być może ze względu na liczbę wrażliwych procesorów, łatki wychodziły partiami. Niestety, okazuje się, że albo nie były zbyt skuteczne, albo problem ewoluował. Co gorsza, przedstawiciele Intela sami nie są do końca pewni w jakim stopniu ich poprawki naprawiły system.

Jak się więc bronić? Przede wszystkim, sprawdźcie, czy Wasz procesor znajduje się na liście podatnych na atak. Taką listę znajdziecie tutaj. Jeśli tak, to zobaczcie czy macie możliwość zaktualizowania firmware dla swojego modelu. Jeśli posiadacie już najnowszą wersję oprogramowania, to pozostaje Wam mieć nadzieję, że w Waszym przypadku łatka okaże się skuteczna.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię