Strona głównaWiadomościZotac stworzył nową linię desktopów gamingowych. Jako pierwszy na rynku pojawi się...

Zotac stworzył nową linię desktopów gamingowych. Jako pierwszy na rynku pojawi się model MEK1

Pod kompaktową konstrukcją kryją się potężne podzespoły. Gry będą na nich skwierczeć, jak mięso na żywym ogniu.

Dla firmy Zotac mini-komputery to nie pierwszyzna. Z ich katalogu produktów mogliśmy wybrać już nieco słabsze wersje ZBOX SFF o formacie routera lub typowo gamingowe blachy Magnus wyposażone w GTX 1070 i i5-7500T. Każdy model na swój sposób oryginalny i wyróżniający się z tłumu ciekawym wzornictwem. Jednak zapowiedziany model MEK1 pochodzący z nowej linii komputerów jest jeszcze lepszy, bowiem łączy w sobie najlepsze cechy poprzedników.

Obudowa MEK1 nawiązuje do futuryzmu, w którym główną dominantą jest pociąg do najnowszej technologii. Ciekawie skrojone boczne oraz przednie panele wykończono LED-owym podświetleniem, delikatnie obejmującym krawędzie wieżyczki. Po wetknięciu rąk do środka, pod palcami wyczujemy GTX 1060 6GB, autorskie chłodzenie CPU pracujące dla procesora i5-7400 3,5 GHz, a także 16 GB RAM w wersji DDR4, które można rozbudować do 32 GB.

Wszelkie gry i cyfrowe zachcianki zmagazynujemy na dwóch dyskach – na super szybkim SSD M.2 2280 PCIe x4 o pojemności 240 GB oraz 1 TB HDD. Całość jest zasilana puchą o mocy 450 W. Aż dziw, ze to wszystko mieści się w obudowie ITX o wymiarach 414 x 118 x 393 mm.

Nie wiemy kiedy MEK1 pojawi się w sklepach, ani też za ile będzie można go ściągnąć z półki. Niezależnie od wszystkiego, jedno można przyznać – wygląda genialnie!

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię