Strona głównaMobileAktualnościZTE Axon 20 5G - telefon z rewelacyjnym aparatem pod ekranem

ZTE Axon 20 5G – telefon z rewelacyjnym aparatem pod ekranem

Piszemy o grach, ale staramy się nie przechodzić obojętnie obok innych nowinek. Jedną z nich jest niewidoczny aparat telefonu ZTE Axon 20 5G.

Wielu posiadaczy nowych telefonów komórkowych skarży się, że ich przednie aparaty psują design ich urządzeń. Nowe modele na wszelkie sposoby próbują ukryć przednią kamerkę, czy to w postaci niewielkich kropek, czy za pomocą mechanizmu chowania. A co, gdyby tak ukryć aparat tam, gdzie nikt się go nie spodziewa? Jednocześnie nie tracąc nic z rewelacyjnych właściwości danego aparatu?

ZTE Axon 20 5G

Z takiego właśnie założenia wyszli producenci telefonu ZTE Axon 20 5G. Ukryli oni aparat… pod szkłem ekranu. Wymagało to zastosowania specjalnych materiałów, układów sterowania i matrycy ekranu. Jednak dzięki temu jest to jedyny tego rodzaju telefon na rynku, przynajmniej póki co. Aparat zastosowany w tym modelu ma rozdzielczość 32 Mpix. 

Zobacz: Najlepszy telefon dla gracza – co wybrać?

Nietypowe umiejscowienie aparatu w ZTE Axon 20 5G to nie jedyna rewolucja. Telefon jest praktycznie całkowicie bezramkowy, a to dzięki temu, że wszystkie czujniki, które zwykle instaluje się pod górną krawędzią ekranu, tutaj również znalazły się pod szkłem. Podobnie jak skaner linii papilarnych. Ekran natomiast jest jednym z większych, bo ma przekątną 6,92 cala i rozdzielczość 2460×1080 pikseli. Oprócz tego, wewnątrz ZTE Axon 20 5G znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 765G 2,4 GHz, od 6 GB do 8 GB RAM i od 128 GB do 256 GB pamięci. Pojemność akumulatora to 4220 mAh. Ceny mają oscylować w granicach 1200 – 1550 PLN, w zależności od wersji.

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię