Strona głównaWiadomościActivision Blizzard kontra producent samochodów. Spór o HMMWV

Activision Blizzard kontra producent samochodów. Spór o HMMWV

Activision mieli ostatnio sporo powodów do świętowania, ale wygląda na to, że na horyzoncie mogą pojawić się dla nich czarne chmury. Jeśli potwierdzą się doniesienia o problemach, których dotyczy poniższy news, a sądowy wyrok zdecyduje o winie wydawcy, rekordowe wpływy z najnowszej części Call of Duty mogą zostać poważnie nadszarpnięte.

A któż to postanowił spotkać się z wydawcami serii Call of Duty przed obliczem sądu? Chodzi o amerykańskiego producenta samochodów, firmę AM General, producenta między innymi wojskowych pojazdów HMMWV (High-mobility Multipurpose Wheeled Vehicle), protoplastów kultowego Hummera. Jak się okazuje, w każdej grze, w której użyto cyfrowych modeli tych pojazdów, dokonano tego bezprawnie! Przedstawiciele producenta samochodów twierdzą, że swój sukces firma Activision odniosła kosztem AM General oraz nabywców ich pojazdów, którzy mogli błędnie uważać, że AM General udzieliła licencji na wykorzystanie samochodów lub jest w inny sposób związana z serią CoD. Chodzi również o wykorzystanie samochodu w związanych z serią gadżetach, zabawkach czy książkach. Nie wiadomo o jaką kwotę odszkodowania ubiega się AM General, ale wiadomo, że o właśnie taką formę rekompensaty chodzi i to w wielkości równej trzykrotności strat. Podobno firma nawet próbowała się już porozumiewać z Activision innymi kanałami, ale ponieważ każda próba negocjacji spełzła na niczym, producentom samochodów pozostała jedynie sądowa droga ubiegania się o wyrównanie strat.
Nie wiemy natomiast absolutnie nic na temat wersji Activision odnośnie powyższych doniesień, ponieważ wydawca nie skomentował sprawy w żaden sposób.

Jak sądzicie, czy tak dużemu wydawcy naprawdę mogła się przytrafić aż taka wpadka?

Źródło: Autonews

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię