Strona głównaGryAktualnościActivision Blizzard mogło dopuścić się poważnego oszustwa. Sprawa firmy jest badana

Activision Blizzard mogło dopuścić się poważnego oszustwa. Sprawa firmy jest badana

Na żądanie inwestorów rozpoczęło się badania pod kątem potencjalnych oszustw w firmie Activision Blizzard. Sprawa jest związana z nagłym spadkiem cen akcji jednego z największych deweloperów gier na świecie.

Activision nie ma w ostatnich tygodniach dobrej passy. W ciągu kilku miesięcy deweloper i wydawca stracił prawie połowę swojej wartości. Na domiar złego gracze są wściekli na firmę. Wszystko zaczęło się od prezentacji Diablo Immortals na BlizzCon 2018, czyli gry mobilnej, która była głównym daniem w trakcie największego wydarzenia dla fanów marki.

Po drodze pojawiło się też wiele niepokojących doniesień, według których Blizzard ma zmienić swoją politykę, skupiając się na bardziej dochodowych przedsięwzięciach, np. grach mobilnych. To wszystko doprowadziło do zwolnienia dwój dyrektorów finansowych. Najpierw z firmą pożegnał się Spencer Neumann, a później też Amrita Ahuja. Ale to niewiele pomogło. Wartość akcji Activision Blizzard spadła z ponad 83 dolarów w październiku 2018 roku do około 46,5 dolara w tym momencie.

Niestety, to nie koniec problemów firmy. Niektórzy spekulowali, że jest to celowe działanie, nastawione na obniżenie wartości firmy. Wkrótce dowiemy się, czy w tych podejrzeniach było ziarenko prawdy. Na wniosek inwestorów sprawa Activision Blizzard jest badana przez firmę prawniczą Pomerantz LLP, która specjalizuje się w takich sprawach.

– Dochodzenie dotyczy tego, czy Activision oraz niektórzy jego dyrektorzy byli zaangażowaniu w oszustwo związane z papierami wartościowymi lub innymi, nielegalnymi praktykami biznesowymi – głosi informacja prasowa, przesłana przez firmę prawniczą.

Najprawdopodobniej taka decyzja została podjęta po tym, jak Activision rozstało się z Bungie, a tym samym marką Destiny. To spowodowało kolejny spadek wartości akcji o niemal 10%. Póki co nie znamy szczegółów dochodzenia i nie wiemy, kogo dokładnie dotyczy (jakich dyrektorów). Nie zmienia to faktu, że to ciężki okres dla Activision Blizzard i na razie nie widać światełka w tunelu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię