Strona głównaGryQuake Champions z botami i nowym systemem obrażeń

Quake Champions z botami i nowym systemem obrażeń

To powinna być dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę z Quake Champions, ale boją się, że trafią od razu na bardzo mocnych przeciwników. Do gry w końcu trafią bowiem boty.

Kiedyś, w zamierzchłych czasach Quake’a 3 i Unreal Tournament boty nie były niczym niezwykłym, a dla osób skazanych na tzw. “wdzwaniane” połączenie internetowe były wręcz zbawieniem. Nie każdy bowiem mógł sobie pozwolić na przesiadywanie godzinami na serwerach, a nawet jeśli miał taką możliwość to pingi i tak zwalały z nóg. Takim pechowcom nie pozostawało nic innego niż tylko walka ze sztuczną inteligencją.

Producent Quake Champions wypuścił wideo, na którym dyrektor techniczny firmy, John Dean, opowiada nieco o nowej zawartości, która wkrótce pojawi się w grze. Mają to być między innymi boty, które będą posiadały te same umiejętności co prawdziwi gracze, włącznie z strafe jumpami i trickami, a ich inteligencję będzie można dopasowywać do naszych umiejętności. Dla przykładu, na najniższych poziomach boty nie będą zbierały power-upów takich jak Quad Damage, co pozwoli graczom spokojnie oswoić się z ich działaniem. Jeśli zaś bot będzie naszym sprzymierzeńcem w drużynie, również ma unikać power-upów, w szczególności, jeśli zauważy, że gracz sam po taką znajdźkę się udaje.

Aktualizacja zawierająca boty ma mieć dwie fazy – w pierwszej, która ma się pojawić “już niedługo”, boty będą mogły korzystać ze wszystkich czempionów i ich broni, ale nie z ich specjalnych umiejętności. Te zostaną im udostępnione dopiero w drugiej fazie, poza tym będzie ich można użyć w większej liczbie trybów. Ważne – boty nadal będą wymagały połączenia z internetem, nie można więc póki co mówić o trybie offline dla Quake Champions. Aczkolwiek autorzy nie wykluczają, że i ten się w końcu pojawi.

Innym ciekawym dodatkiem do gry ma być nowy system obrażeń. Każdy model ma być złożony z dziesiątek małych fragmentów, które efektownie wybuchną, gdy wpakujemy w niego serię pocisków. Trzeba przyznać, że nowy system, który można zobaczyć na video na oficjalnym koncie twitterowym QC wygląda naprawdę smakowicie!

Poniżej natomiast możecie zobaczyć całość rozmowy z Johnem Deanem oraz Joshuą Boylem, community managerem id Software:

[you tube=hQZgUoqD3qw]

Co sądzicie na temat zapowiadanych nowości?

Źródło: Niche Gamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię