Strona głównaEsportAGO ROGUE wygrywa EU Masters - esportową Ligę Europy

AGO ROGUE wygrywa EU Masters – esportową Ligę Europy

Trzy próby polskiej sceny League of Legends do EU Masters. W przypadku AGO ROGUE sprawdziło się przysłowie, że do 3 razy sztuka.

Gdyby odnieść turnieje esportowe w League of Legends do tego, co mamy w piłce nożnej, to EU Masters byłoby tutaj odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Europy. Trzy razy polskie zespoły awansowały do finału tych rozgrywek, ale dwukrotnie musiały zadowolić się 2. miejscem – tak było w przypadku K1CK Neosurf oraz devils.one. Oprócz tego, w rozgrywkach w sezonie 2018 roku brało udział Illuminar Gaming, ale zakończyli oni wtedy na miejscu 9-12. W końcu jednak możemy powiedzieć, że Polska GUROM!

AGO-ROGUE-Ultraliga

Finał EU Masters, rozgrywany systemem BO5, zakończył się właściwie błyskawicznie. Jeśli ktoś oczekiwał wyrównanej walki – musiał być mocno rozczarowany. Przeciwnicy AGO ROGUE z niemieckiej formacji GamerLegion tylko na trzeciej mapie byli w stanie odpowiadać na ataki naszych zawodników. O sile i przewadze naszych zawodników niech świadczy fakt, że pierwsza mapa zakończyła się po 23 minutach, druga po 25, trzecia po 29. Zazwyczaj mapy League of Legends trwają od 45 minut do godziny.

Zobacz: League of Legends – szczegóły aktualizacji 10.19

Za wygraną w turnieju polski zespół zainkasował 40 tysięcy euro, ich przeciwnicy z GamerLegion 25 tysięcy, a za miejsca 3-4 drużyny LDLC i mousesports dostały po 13,5 tys. euro.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Kilka uwag. Z treści artykułu wynika, że w EUM startowały tylko K1CK, AGO, devils.one i Illuminar Gaming, co jest bzdurą. Wystarczy tylko spojrzeć na ten turniej, w którym grało 7more7PompaTeam, o wcześniejszych latach i naszych uczestnikach nie wspominając. Informacja o finalistach też nieprawdziwa. Wcześniej z polskich drużyn w finale grały Illuminar Gaming – Wiosna 2018 oraz K1ck Neosurf – Wiosna 2020. A skąd Devils.one miało się w finale EUM znaleźć – nie wiem. Informacja o mapach też nieprawdziwa. Kończyły się w następującym czasie: pierwsza w 24:28 czyli 25 min., druga w 20:14 czyli 21 min., a trzecia w 31:29 czyli 32 min. Nie udało się trafić ani razu.
    Niby prosty i krótki artykuł, a tyle fakenewsów. Kto to pisze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię