Strona główna Gry Aktualności Raper chce pozwać twórców Fortnite, bo bezprawnie użyli jego taniec

Raper chce pozwać twórców Fortnite, bo bezprawnie użyli jego taniec

- Reklama -

Możliwość wykonywania tańców i różnej maści ruchów w grze Fortnite to jedna z ulubionych funkcji wśród graczy. Szczególnie często jest używana po wygraniu rozgrywki lub wyeliminowaniu przeciwnika. Ale nie wszyscy są fanami tego rozwiązania. Szczególnie mocno nie przypadło ono do gustu pewnemu raperowi, który zamierza pozwać Epic Games za bezprawnie użycie jego tańca.

Chodzi o rapera 2 Milly. Zagroził on Epic Games, że pozwie ich do sądu. Jego zdaniem bezprawnie wykorzystali oni jego taniec i na dodatek monetyzują go w swojej grze. Chodzi o emotkę o nazwie „Swipe It”, która możecie sprawdzić poniżej:

2 Milly dowiedział się o całej sprawie od znajomych i postanowił coś z tym zrobić:

– Wszyscy zaczęli mi mówić: „ej, twój taniec jest w grze”. Oni przecież sprzedają ten konkretny ruch i zarabiają na nim. Doszedłem do wniosku, że dłużej tak być nie może. Nie chcę milionów dolarów odszkodowania, po prostu chronię to, co moje – napisał 2 Milly.

To nie pierwszy raz, gdy Epic Games jest ganione za tego typu zachowanie. Kilka miesięcy temu było głośno o Backpack Kid, który jest twórcą bardzo charakterystycznego i znanego tańca. Jego twórczość również została wykorzystana w grze Epic Games i nie otrzymał za to żadnej rekompensaty. Na szczęście chłopak nie zamierzał pozywać twórców Fortnite’a. Najwyraźniej 2 Milly nie zamierza być tak wyrozumiały.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE