Strona głównaGryAktualnościAlan Wake powraca na Steam w bardzo dobrej cenie

Alan Wake powraca na Steam w bardzo dobrej cenie

Alan Wake powrócił na platformę Steam, w sam raz na Halloween. Gra została wycofana ze sprzedaży w maju 2017 roku z powodu wygaśnięcia licencji na muzykę. Wydawca gry Microsoft, renegocjował prawa do licencjonowanej muzyki, aby móc na niej nadal zarabiać.

Alan Wake został wydany przez Remedy w 2010 roku wyłącznie na konsolę Xbox 360. Na PC gra trafiła dwa lata później. Oprócz podstawowej wersji na Steam powraca również edycja kolekcjonerska. Zawiera ona dodatki takie jak komentarz dewelopera oraz ścieżkę dźwiękową z gry. Dodatkową atrakcję stanowi książką autorstwa Claya Stewarda The Alan Wake Files.

Zobacz także: Powstanie serial Alan Wake

Co ciekawe wraz z grą nie są na ten moment dostępne DLC, może mieć to związek z licencjonowaną muzyką, jaka została w nich użyta. Aby uczcić wielki powrót Alana na Steam, Remedy przygotowało promocję i możemy zakupić podstawową wersję gry za niecałe 11 zeta, a wersję kolekcjonerską za nieco ponad 14.

Posiadacze konsol muszą jeszcze trochę poczekać na powrót gry do sklepu. Według zapewnień Remedy gra będzie wkrótce dostępna. W Alan Wake można grać na Xbox 360 oraz Xbox One dzięki kompatybilności wstecznej.

Jakiś czas temu z powodu wygaśnięcia licencji na użytą muzykę w GTA IV wiele utworów musiało zostać zastąpionych innymi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię