Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareAMD CEO potwierdza architektura Zen4 oraz RDNA3 swój debiut mają mieć w...

AMD CEO potwierdza architektura Zen4 oraz RDNA3 swój debiut mają mieć w 2022

AMD CEO Dr Lisa Su w trakcie spotkania z inwestorami w Q1 2021 potwierdziła, że wyczekiwane architektury Zen4 oraz RDNA3, pojawią się w 2022 roku.

Firma AMD spodziewa się problemy z dostępnością komponentów PC przeciągną się na cały rok 2021, ale prognozy na 2022 rok, są optymistyczne, i że dostępność części ma być dużo lepsza. Niestety nadal do końca roku 2021 ceny za karty graficzne, jak i procesory będą wyższe niż deklarują producenci.

Architektura AMD Zen4 spodziewana jest w drugiej połowie 2022. Tuż po architekturach Zen3+ oraz Zen3 3D V-Cache. Obie architektury swój debiut rynkowy mają mieć do końca tego roku, czy to się uda ciężko powiedzieć, ale biorąc pod uwagę zapowiedzi nowych procesorów Intela, AMD zrobi wszystko, żeby dzierżyć koronę najwydajniejszych procesorów, zarówno dla graczy, jak i profesjonalistów.

Nowe procesory wykorzystujące architekturę Zen4 to dla profesjonalistów EPYC 7004 (Genoa), procesor dla użytkowników domowych to Raphael i APU Phoenix. Wraz z debiutem tej architektury AMD, zmienia podstawkę, na jakiej montowane będą nowe procesory. Spowodowane jest to tym, że procesory z nową architekturą muszą wspierać nowe rozwiązania, w postaci pamięci DDR5.

Nowa architektura RDNA3 dla układów graficznych ma mieć swój debiut też w przyszłym roku, ale na jej temat jeszcze bardzo mało wiadomo. Spekuluje się, że najwydajniejsze układy Navi 31 i 32, będą miały budowę modułową, składającą się z kilku układów graficznych, a słabsze Navi 33 i 34 mają mieć budowę monolityczną. Jedyną w miarę pewną plotką jest to, że będą one wykonane w mniejszym procesie litograficznym 5 nm.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię