Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareAMD odświeży karty Navi i wprowadzi RDNA2. Wszystko w tym roku

AMD odświeży karty Navi i wprowadzi RDNA2. Wszystko w tym roku

AMD ujawniło wyniki finansowe za rok fiskalny 2019, które okazały się bardzo dobre. Przy okazji prezes firmy – Lisa Su – ujawniła plany Czerwonych na przyszłość. Jeszcze w tym roku mają trafić do sprzedaży aż dwie serie kart graficznych.

Wszyscy spodziewamy się, że w tym roku do sprzedaży trafią nowe karty graficzne zarówno AMD, jak i Nvidii. Jednak chyba niewiele osób przewidywało, że Czerwoni planują w ciągu 12 miesięcy wprowadzić na rynek aż dwie serie. A tak wynika ze słów Lisy Su – prezes AMD.

– W 2019 roku wprowadziliśmy nową architekturę RDNA, do której należały modele z serii Navi. Powinniście się spodziewać odświeżenia jej w 2020 roku. Poza tym mamy nową generację RDNA, która również pojawi się w 2020 roku. Jesteśmy z tego powodu bardzo podekscytowani, ale powiemy więcej na ten temat w przyszłości – powiedziała prezes AMD.

AMD GPU roadmap
Tak wyglądają plany AMD na rynku kart graficznych

Wygląda na to, że AMD zamierza podtrzymać wcześniejszą praktykę wprowadzania na rynek jednocześnie modeli z odświeżoną, starą architekturą, jak i zupełnie nowych konstrukcji. Tak było między innymi w 2017 roku, kiedy to na sklepowych półkach pojawiły się karty AMD Vega oraz usprawnione modele RX 500. Na szczegóły musimy poczekać do marca, bo właśnie wtedy Czerwoni mają zdradzić więcej szczegółów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAnandTech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię