Strona głównaMobileAktualnościTwórcy Pokemon Go zaprezentowali nowe gogle AR

Twórcy Pokemon Go zaprezentowali nowe gogle AR

Dyrektor generalny Niantic zaprezentował nową wersję gogli rozszerzonej rzeczywistości. Twórcy Pokemon Go mogą planować wyjście z AR bez konieczności używania smartfonu.

Założyciel i dyrektor generalny Niantic, John Hanke za pośrednictwem Twittera podziel się zdjęciem czegoś co wygląda na parę okularów AR lub XR. Twórcy Pokemon Go intensywnie przyglądają się rozszerzonej rzeczywistości i chcą zrobić kolejny krok dla gier Niantic, wykraczając poza smartfony.

W krótkim tweetcie Hanke mówi, że poczyniono postępy w zakresie nowych rodzajów urządzeń, które wykorzystują platformę AR firmy Niantic. Podzielił się również zdjęciem fragmentu okularów. To co rzuca się w oczy to grubszy pałąk, który może zawierać rodzaj głośnika.

Niantic technologią okularów AR interesuje się już od 2019 roku kiedy to firma ogłosiła współpracę z Qualcomm nad platformą XR, która łączy XR, 5G i AI wraz z ich platformą AR Niantic. Jest to ta sama platforma, której firma używa w grach Pokemon Go i Harry Potter: Wizards Unite.

Niantic zaprezentował również Pokemon Go na platformie Microsoft HoloLens 2 i Microsoft Mesh. wydaje się, że okulary AR pozwolą graczom zobaczyć Pokemony, chociaż Hanke twierdzi, że jego wersja demonstracyjna HoloLens nie była przeznaczona do użytku konsumenckiego.

Zobacz: Zynga Games tworzy grę w świecie Star Wars

Podobno Apple pracuje nad zestawem VR o wartości 3000 dolarów z wyświetlaczami 8K jako produktem próbnym przed wprowadzeniem bardziej przyjaznych dla konsumenta urządzeń AR.

Okulary AR Niantic mogą pomóc w przeniesieniu gier takich jak Pokemon Go i być może nowo ogłoszonej grze Pikmin z Niantic na wyższy poziom.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię