Strona głównaWiadomościHardwareAMD Radeon RX 6600 otrzyma moduły pamięci 14 Gbps

AMD Radeon RX 6600 otrzyma moduły pamięci 14 Gbps

Najnowsza niedroga karta graficzna AMD Radeon RX 6600 otrzyma moduły pamięci GDDR6 14 Gbps, tak przynajmniej można wywnioskować, ze zrzutów ekranu, które wypłynęły z portalu TechPowerUP.

Jest to pierwsza karta graficzna AMD wykonana w architekturze RDNA2, z pamięciami o tak niskiej wydajności, wcześniejsze modele mogły pochwalić się taktowaniem 16 Gbps.

W zeszłym tygodniu poznaliśmy przewidywaną specyfikację tego modelu i prezentuje się ona dosyć skromnie, ale jak podkreśla AMD, karta ta ma konkurować z GeForce RTX 3060.

Model ten został wyposażony w rdzeń Navi 23, który wykorzystuje 1792 procesory strumieniowe, czyli o 256 niż w pełni odblokowany rdzeń Navi 23. By nie doszło do problemu, że nowa karta dogoni wydajniejszy model RX 6600 XT. Firma AMD postanowiła, jeszcze obniżyć taktowanie rdzenia, więc teraz Game Clock będzie osiągał wartość 2044 MHz, a Boost będzie dochodził do 2491, są to wartości pomniejszone o 319 MHz i 98 MHz względem modelu XT.

AMD twierdzi, że model ten ma wyjątkowo wysoki wskaźnik wydajności na wat energii i wynosi on aż 1.3, może się to przełożyć, na to, że model ten zdobędzie przychylność górników i gracze już tej karty w ogóle nie zobaczą, czego im nie życzymy. Premiera najnowszej karty graficznej AMD odbędzie się 13 października.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię