test
Strona głównaWiadomościHardwareCeny za karty graficzne, znowu rośną

Ceny za karty graficzne, znowu rośną

Portal 3DCenter opracował raport obejmujący Niemcy oraz Austrię, w którym możemy prześledzić, jak zmieniały się ceny najnowszych kart graficznych AMD RX 6000 oraz NVIDIA GeForce RTX 3000, na przestrzeni roku 2021.

Wizja obniżania się cen na rynku kart graficznych, znowu zaczęła się od graczy odwracać, jak wykazuje najnowszy raport dla dwóch Europejskich krajów. Aktualnie za karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3000 musimy średnio zapłacić o 72% więcej niż miała wynosić ich cena MSRP, a w przypadku kart graficznych AMD Radeon RX 6000, jest to dodatkowe 83%. Możemy więc założyć, że nadal nie grozi nam wysyp tanich kart graficznych na święta.

Co gorsze patrząc na wykres łatwo zauważyć, że znowu zaczął piąć się do góry, przy czym wzrost cen wśród kart graficznych NVIDII trochę wyhamował, ale to może się szybko odwrócić, ponieważ udało się górnikom dopracować metody wykopu kryptowalut i aktualnie na kartach zielonych można wykorzystywać 100 procent wydajności karty kopiąc dwie kryptowaluty.

W przypadku AMD tego typu zabiegi nie były wymagane, więc ich cena systematycznie rośnie.

Spodziewamy się, że dopiero w połowie przyszłego roku ceny mogą ulec obniżce, lub jeśli rynek kryptowalut całkowicie się załamie, na co się nie zanosi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię