Strona głównaWiadomościHardwareWyciekła płytka PCB karty AMD Navi. Sporo mówi nam o specyfikacji

Wyciekła płytka PCB karty AMD Navi. Sporo mówi nam o specyfikacji

Do sieci wyciekło zdjęcie, które prawdopodobnie przedstawia płytkę PCB karty graficznej AMD Navi. Może się wydawać, że to nic wielkiego, ale wystarczy się jej przyjrzeć, aby poznać kilka szczegółów na temat ewentualnej specyfikacji.

Na zdjęciu możemy zobaczyć kilka rzeczy. Po pierwsze, miejsce na pamięci GDDR6 w ilości 8 lub 16 GB, ale to akurat żadne zaskoczenie. Do tego dochodzi 8-fazowa sekcja VRM i dwie 8-pinowe wtyczki zasilania PCIe. Dziwić może przede wszystkim ta druga kwestia. Aż dwie 8-pinowe złącza zarezerwowane są tylko dla najwydajniejszych i najbardziej prądożernych kart graficznych, a tu mamy litografię 7 nm.

Zobacz: Wiemy, kiedy AMD prawdopodobnie zaprezentuje karty graficzne Navi

Zobacz: AMD Ryzen 3000 z taktowaniem 4,5 GHz i dużo lepszą wydajnością

Na laminacie możemy też zobaczyć 256-bitową szynę pamięci, co również sugeruje model o wysokiej wydajności. Dla porównania z podobnej magistrali korzystają przecież modele GeForce RTX 2080 i RTX 2070, które – przy pamięciach GDDR6 – uzyskują przepustowość na poziomie 448 GB/s. Czy to oznacza, że karty z architekturą Navi będą wydajniejsze od Radeona VII? Tego na ten moment nie wiemy, ale raczej nie jest to prawdopodobne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceBaidu
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię