Strona głównaWiadomościHardwareAMD reaguje na oskarżenia o nieścisłości w reklamach Ryzena 3000

AMD reaguje na oskarżenia o nieścisłości w reklamach Ryzena 3000

AMD musiało gęsto się tłumaczyć użytkownikom z nie do końca zgodnych z reklamami osiągów Ryzenów 3000. Problem pojawiał się w trybie Boost, co wyszło na jaw za sprawą jednego z technologicznych Youtuberów.

W skrócie, Youtuber der8auer ogłosił ankietę, w której pytał widzów jakie są maksymalne wartości taktowania ich Ryzenów 3000. Do udziału zgłosiło się 2726 widzów, którzy zbadali swoje procesory benchmarkami Cinebench R15 i HWInfo. Z ankiety wyszło, że deklarowane w materiałach promocyjnych AMD wartości taktowania osiągnęła tylko część widzów. W przypadku modelu Ryzen 3900X było to zaledwie 5,6%, lepsze wyniki osiągnął Ryzen 5 3600, ale wciąż możemy mówić jedynie o połowie badanych.

Zobacz: Nowe pamięci Patriot Viper 4 Blackout gotowe na Ryzeny 3. generacji

Producent procesorów dość szybko interweniował i wprowadził stosowne poprawki w kodzie BIOS. Otrzymali je producenci płyt głównych, więc teraz fix czeka na implementację w urządzeniach. Według oświadczenia AMD, na wprowadzenie nowych BIOS-ów należy poczekać około 2 tygodni. Poprawki miały między innymi na celu zwiększenie częstotliwości o około 25-50 MHz (cały czas mówimy o trybie Boost). Poza tym poprawiono zachowanie w trybie “idle”, które ignoruje teraz sporadyczne akcje wykonywane przez systemy operacyjne i aplikacje w tle.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię