Strona głównaWiadomościHardwareDebiut nowych procesorów AMD Ryzen Pro dla laptopów

Debiut nowych procesorów AMD Ryzen Pro dla laptopów

Firma AMD zaprezentowała cztery nowe procesory dla laptopów z różnych półek cenowych. Układy mają konkurować z popularnymi modelami Intela.

Nowe modele AMD Ryzen 7 Pro 3700U, Ryzen 5 Pro 3500U, Ryzen 3 Pro 3300U oraz Athlon Pro 300U mają stanąć w szranki z popularnymi modelami Intela. Będą to odpowiednio Core i7-8650U/8565U, Core i5-8350U/8265U, Core i3-8145U oraz Pentium 4415U.

Zobacz: Poznaliśmy ceny procesorów AMD Ryzen 3000. Jest dobrze

Czym różnią się procesory linii AMD Pro od standardowych? Pod kątem specyfikacji – niczym. Wygląda ona następująco:

W takim razie co je wyróżnia? Są to zabezpieczenia DASH i GuardMI i AMD chwali się, że trafią one też do modeli z niższej półki. DASH to rozwiązanie będą konkurencją dla vPro Intela. W dużym skrócie jest to wieloplatformowy standard administracji sprzętu i oprogramowania w przedsiębiorstwach. GuardMI odpowiada za ochronę procesora przed atakami z zewnątrz już na poziomie układu scalonego.

Zobacz: Asus wprowadza do Polski nowe laptopy TUF Gaming z układami AMD

Dodatkowo linia Pro ma być dłużej aktualizowana i wspierana przed producenta, co dla przeciętnego użytkownika oznacza, że będzie lepszą inwestycją długoterminową.

AMD zapowiada też mniejsze zużycie energii, dzięki czemu laptopy z nowymi Ryzenami będą mogły pracować nawet 12 godzin na jednym ładowaniu. Oby, bo do tej pory wszystkie laptopy z Ryzenami jakie miałem okazję używać wołały pod tym względem o pomstę do nieba.

Pierwsze laptopy z nowymi procesorami AMD Ryzen Pro już niedługo pojawią się na rynku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię