Strona głównaWiadomościHardwareAMD sprzedaje w Europie dwa razy więcej procesorów od Intela

AMD sprzedaje w Europie dwa razy więcej procesorów od Intela

AMD przeżywa być może najlepszy okres w swojej historii, a przynajmniej na rynku procesorów. Architektura Zen okazała się strzałem w dziesiątkę, co przy problemach Intela pozwoliło Czerwonym na wystrzelenie ze sprzedażą.

Nie wiemy, jak dokładnie prezentuje się w tym momencie sprzedaż procesorów AMD i Intela na całym świecie. Jednak możemy spekulować, jak wygląda to w Europie. Taką możliwość daje nam niemiecki sklep Mindfactory. Nie dość, że nasi zachodni sąsiedzi to największy europejski rynek hardware’u, to wspominany sklep wysyła produkty także poza swoje granice. Na tej podstawie możemy domniemywać, że ich informacje mają przełożenie na cały Stary Kontynent. A z danych Mindfactory wynika, że AMD może pochwalić się w tym momencie dwa razy większą sprzedażą od swojego konkurenta.

Zobacz: Debiut nowych procesorów AMD Ryzen Pro dla laptopów

W tym momencie sklep Mindfactory sprzedaje dwa razy więcej procesorów AMD niż Intela. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się model Ryzen 5 2600, który w cenie poniżej 200 euro oferuje aż 6 rdzeni i bardzo dobrą wydajność. Na kolejnym miejscu znajduje się flagowa konstrukcja Czerwonych, czyli Ryzen 7 2700X. Sporym powodzeniem cieszą się także Ryzen 7 2700 oraz Ryzen 5 2600X. W przypadku Intela klienci kupują przede wszystkim najmocniejsze modele, czyli i9-9900K, i7-9700K oraz i5-9600K.

Zobacz: Pamięci RAM będą coraz tańsze. Ciągłe obniżki aż do trzeciego kwartału

Z tymi danymi wiąże się jeszcze jedna ciekawostka. AMD już od kilku miesięcy sprzedaje w niemieckim sklepie więcej procesorów niż Intel, jednak firma do tej pory przegrywała pod kątem przychodów. Teraz i to uległo zmianie. Aż chciałoby się powiedzieć – AMD, nie… zepsujcie tego!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię