Strona głównaWiadomościOprogramowanieAntywirus będzie kopał kryptowluty

Antywirus będzie kopał kryptowluty

Antywirus Norton 360 umożliwi użytkownikom kopanie kryptowaluty. Obecnie deweloper testuje koparkę Ethereum, która ma być jednym ze składników pakietu Norton 360.

NortonLifeLock wcześniej znany jako Symantec, zainteresował się zjawiskiem kopania kryptowalut. Wynikiem tego ma być zintegrowanie antywirusa z koparką Ethereum. Koparka będzie jedną ze składowych pakietu Norton 360. Początkowo dostęp do kopania otrzyma wybrana grupa użytkowników. Norton Crypto, bo tak będzie nazywał się nowy element oprogramowania antywirusowego ma być udostępniony dla wszystkich w ciągu kilku tygodni.

Norton Ethereum

Norton Crypto ma zapewniać bezpieczne kompanie kryptowalut wszystkim zainteresowanym tematem. Koparka ma działać w tle, w czasie gry procesor nie wykonuje innych istotnych zadań. W udostępnionych slajdach widoczny jest przycisk wstrzymywania działania programu.

Zobacz: AMD Ryzen 5 5600G i Ryzen 7 5700G w sprzedaży detalicznej już w sierpniu

Na razie nie wiadomo w jaki sposób deweloper chce na tym zarabiać. Najbardziej oczywiste co przychodzi do głowy to odcinanie sobie kuponów od wydobycia jako prowizji. Jednak nie zostało to ostatecznie potwierdzone. Ciekawe czy producent antywirusa wyraźnie zaznaczy, że kopanie może szybciej zużyć kartę graficzną, a przede wszystkim zwiększyć zużycie energii elektrycznej a tym samym rachunki za prąd.

Kolejną rzeczą jaka jest zastanawiająca to sens wyboru Ethereum. Waluta ma przejść zmiany modelu działania. Obecnie działa ona w systemie Proof-of-Work a ma przejść na model Proof-of-Stake. To w zasadzie wyeliminuje jakikolwiek sens kopania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię