Strona głównaGryAktualnościApex Legends: gracze znaleźli glitcha rodem z Titanfall 2

Apex Legends: gracze znaleźli glitcha rodem z Titanfall 2

Wygląda na to, że jedna z postaci Apex Legends – Octane – ma sporo “ukrytych” zdolności. Takich jak na przykład bieganie po ścianach, i to na kilka sposobów.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Apex Legends oraz Titanfall to dwie serie dziejące się w tym samym uniwersum. Respawn stopniowo wzmacnia związki pomiędzy nimi i do obu wypuszczane są podobne aktualizacje, postaci oraz dopasowywane jest lore. Ostatnio fani zauważyli, że w Apex Legends można znaleźć Asha, ostatnio widzianego jako boss w Titanfall 2. Z innych postaci łączących oba uniwersa należy też wspomnieć Kubena Bliska.

Apex Legends

Fani czekają też na niektóre mechaniki z Titanfalla, aby w końcu pojawiły się w Apexie. Respawn już zaprzeczyło możliwości pojawienia się Tytanów w grze, bo zaburzyłoby to balans, ale fani walczą o inną mechanikę. Ważnym elementem Titanfall jest bieganie po ścianach i to właśnie tego elementu chcą w Apex Legends.

Niestety, tu również Respawn szybko zgasił entuzjazm graczy, informując, że nie ma planów dodania tej mechaniki do gry. To jednak nie powstrzymało graczy przed dodaniem własnych przejawów kreatywności. Próbują wykonać coś podobnego jedną z postaci z Apex Legends – Octane – z wykorzystaniem launch padów, które ta postać może zostawiać. W pewnych okolicznościach wykorzystanie tego elementu powoduje, że gra zachowuje się w niespodziewany sposób.

Is this a bug or intended? Possible wall running? from r/apexuniversity

Jeden z graczy użył launch pada na nowej mapie Olympus, na terenie w pobliżu ogrodów. Obok znajduje się ogromny billboard Hammond Electronics, który może być wykorzystany do symulowania biegu po ścianie. Po zostawieniu tam launch pada i przeleceniu w pobliżu billboardu, przy jednoczesnym wykorzystaniu Stima, postać Octane zachowuje się jakby biegła po reklamie. To bardziej bug niż spodziewane zachowanie gry, na co wskazuje gwałtowny koniec “biegu”, ale daje jakieś pojęcie jak bieg po ścianach mógłby wyglądać oficjalnie zaimplementowany do gry.

Zobacz: Apex Legends czymś więcej niż Battle Royale?

To już kolejny glitch znaleziony dla postaci Octane’a w ciągu kilku ostatnich dni. Poprzednio udało się graczom sprawić, by postać przebiegła w powietrzu pod jednym z mostów na mapie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceReddit
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię