Strona głównaMobileAktualnościTencent i Huawei w konflikcie - powodem udział w zyskach z gier

Tencent i Huawei w konflikcie – powodem udział w zyskach z gier

To może być afera większa od procesu Apple vs. Epic Games. Doszło do konfliktu pomiędzy Tencentem i Huawei, w wyniku którego gry Tencent zostały usunięte ze sklepu.

Problem pomiędzy chińskim Tencentem a Huawei pojawił się na etapie renegocjacji podziału zysków. O braku porozumienia między firmami piszą nie tylko niezależne źródła – otwarcie mówi o nich sam chiński potentat rynku gier. Aktualnie trwa “aktywna komunikacja” by przywrócić dostępność aplikacji.

Tencent League of Legends

Tencent sprzedaje najwyżej oceniane mobilne gry online, jest też ważnym udziałowcem między innymi Riot Games – producenta League of Legends. Huawei natomiast to jeden z najpotężniejszych producentów telefonów komórkowych na świecie, z ponad 40-procentowym udziałem rynku w Chinach – które z oczywistych względów są najważniejsze dla wydawcy gier. Produkcje Tencent zostały usunięte, bo według źródeł, Huawei domagał się 50 procent ze sprzedaży każdej gry i aplikacji.

Zobacz: Tencent udziałowcem w studiu odpowiedzialnym za GTFO

Już wcześniej zdarzały się sytuacje, w których autorzy gier bronili się przed oczekiwaniami finansowymi Huawei. W gronie tym znalazła się między innymi firma Mihoyo, która zdecydowała się nie umieszczać swojej gry Genshin Impact w sklepie Huawei.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię