Strona głównaGryAktualnościPobierasz Apex Legends? Uważaj na oszustów!

Pobierasz Apex Legends? Uważaj na oszustów!

Uważajcie! Szukając Apex Legends i innych popularnych gier możecie nieźle się naciąć. Oszuści przygotowali fałszywe strony z instalatorami, które próbują zmusić nieświadomych użytkowników do wysyłania drogich SMS-ów.

O sprawie poinformował serwis Zaufana Trzecia Strona. Jeden z czytelników ostrzegł ich o fałszywej stronie solucjegier.pl, na której udostępniane są nieprawdziwe instalatory gier, np. Apex Legends oraz Farc Cry New Dawn. W obu przypadkach pobieramy kilkumegabajtowy plik. Po uruchomieniu go włącza się rzekome pobieranie gry, które – dla uwiarygodnienia procesu – trwa bardzo długo. Bardziej ogarnięci użytkownicy od razu zauważą, że to zwykłe oszustwo.

Zobacz: Darmowy, unikalny skin i 5 paczek do Apex Legends

Po zainstalowaniu gier program prosi o podanie klucza aktywacyjnego. Wtedy przenoszeni jesteśmy na kolejną stronę gamefiles.pl, na której – aby dostać key – należy wysłać SMS-a o treści LEAD.KLUCZ na numer 91909. Taka wiadomość kosztuje 23,37 zł. Jeśli się na to zdecydujecie, to otrzymacie fałszywy kod, po wpisaniu którego gra i tak się nie uruchomi (zresztą tak naprawdę żadna gra nie została nawet zainstalowana).

Serwisowi Zaufana Trzecia Strona nie udało się zlokalizować właścicieli strony. Dane w bazach WHOIS są niedostępne. Wiadomo tylko, że domeny zostały zarejestrowane kolejno w listopadzie 2016 roku oraz w marcu 2018 roku. Z plików źródłowych wynika, że oszuści korzystają z płatności mobilnych firmy Leaders sp. z o.o., która rok temu została ukarana grzywną w wysokości 616 tys. złotych za organizowanie konkursów wyłudzających SMS-y o podwyższonej opłacie.

Zobacz: To będą nowi bohaterowie Apex Legends? Znamy ich umiejętności

Pamiętajcie, aby nigdy nie korzystać z podobnych stron. Gry kupujcie tylko w sprawdzonych sklepach i pobierajcie za pośrednictwem znanych platform. W Apex Legends możecie grać tylko i wyłącznie na Originie! A jeśli myślicie, że nikt się na takie oszustwo nie nabiera, to z jakiegoś powodu takie strony powstają. Pamiętajcie też, że po premierze Apex Legends bardzo wzrosła sprzedaż gry Apex Construct, która na Steamie kosztuje ponad 100 zł, bo wiele osób myliło ją z produkcją z gatunku Battle Royale. O czymś to świadczy!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię