Strona głównaGryAktualnościMetro Exodus trafiło na torrenty. Denuvo 5.6 złamane

Metro Exodus trafiło na torrenty. Denuvo 5.6 złamane

Twórcy gier dostają kolejny dowód na to, że Denuvo jednak nie ma większego sensu. Wersja 5.6 zabezpieczenia została złamana zaledwie 5 dni po premierze gry Metro Exodus.

Zaledwie 5 dni – tyle crackerzy z grupy CPY potrzebowali na złamanie Denuvo 5.6. Tym samym na torrenty i strony z pirackimi grami trafiła już scrackowana wersja Metro Exodus. To może znacząco wpłynąć na sprzedaż gry, bo zabezpieczenie nie wytrzymało nawet tygodnia. Często mówi się, że pierwszy miesiąc jest kluczowy dla sprzedaży gry. Co ciekawe, wciąż nie ma pirackiej wersji Far Cry New Dawn, która również korzysta z Denuvo 5.6, ale to zapewne kwestia dni lub nawet godzin.

Zobacz: Recenzja Metro Exodus – godne zakończenie historii. Metro znów zachwyci graczy

To już kolejna wersja Denuvo, która pada niecały tydzień po premierze jakiejś gry. Biorąc pod uwagę wszystkie związane z tym kontrowersje, jak chociażby wpływ na wydajność czy same koszty zabezpieczenia, pod dużym znakiem zapytania stawia to sens DRM. Zresztą nie tylko Denuvo padło w ostatnich dniach. Crackerom udało się złamać również zabezpieczenia Microsoft UWP, czego dowodem jest piracka wersja Crackdown 3.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię