Strona głównaMobileAktualnościGoogle Play Pass i Apple Arcade - porównanie abonamentów mobilnych gigantów

Google Play Pass i Apple Arcade – porównanie abonamentów mobilnych gigantów

Niemal każda większa firma na rynku gier przekonuje się o tym jak dobrze wpływa na finanse udostępnienie usługi abonamentowej. Teraz do grona tego dołączają mobilni potentaci – Google i Apple. Porównajmy Google Play Pass i Apple Arcade.

O Apple Arcade, czyli abonamencie na gry od Apple głośno zrobiło się już jakiś czas temu, natomiast Google Play Pass to absolutna nowość. Co łączy i różni te dwie usługi? Zobaczmy.

Google Play Pass

Zacznijmy od tego co oferuje Google. Największa różnica w porównaniu z Apple Arcade to fakt, że Google Play Pass ma oferować dostęp nie tylko do gier, ale też aplikacji. Znajdziemy więc tam wszelkiego rodzaju apki do zdrowego trybu życia, odtwarzacze multimediów, edytory grafiki i wiele innych. Poza tym, znajdą się tam gry dostępne wyłącznie w ramach tego abonamentu. Cena? 4,99 dolara za miesiąc dostępu. Tak przynajmniej będzie w Stanach, ceny dla innych regionów nie są jeszcze oficjalnie ujawnione. Każdy, kto zdecyduje się na przyłączenie do abonamentu, dostanie 10 dni za darmo na start. Data startu usługi nie jest znana, możliwe jednak, że Google połączy ją z premierą Pixela 4 – która nastąpi pod koniec roku.

Apple Arcade

A co u Apple?  Ponieważ pierwsze zapowiedzi Apple Arcade są nieco starsze, to mamy na jej temat więcej informacji. Premierę zapowiedziano na 19 września, a cena również będzie wynosiła 4,99 dolara – ale dla całej rodziny, a nie dla jednego użytkownika. Usługa będzie dostępna na wszystkich urządzeniach z logo jabłka, czyli iPhone’ach, iPadach, MacBookach oraz na Apple TV. W usłudze znajdzie się miejsce dla ponad 100 unikalnych gier, w tym takich klasyków jak przygodówka z 1994 roku, zatytułowana Beneath a Steel Sky. Biblioteka gier ma być co jakiś czas odświeżana, mają tam też znaleźć się dzieła takich twórców jak Hironobu Sakaguchi, Ken Wong, Will Wright i wielu innych. W przeciwieństwie do Google Play Pass, w Apple Arcade nie znajdą się aplikacje. Będzie to usługa przeznaczona tylko i wyłącznie dla gier.

Która opcja podoba Wam się bardziej?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię