Strona głównaWiadomościHardwareApple patentuje kompletnie odświeżony design iMaca

Apple patentuje kompletnie odświeżony design iMaca

Przyzwyczailiśmy się do tego, że największe ogłoszenia związane z nowymi produktami Apple pojawiają się przy okazji organizowanych co jakiś czas konferencji. Ale czasem także tej firmie zdarzy się przeciek, głównie patentowy – tak było z nowymi ekranami telefonów, a teraz w Sieci pojawiły się doniesienia o nowych iMacach.

Pamiętacie charakterystyczną linię komputerów Apple, w których większość podzespołów mieściła się w dużej, kolorowej obudowie monitora? To jedna z najbardziej znanych generacji iMaców, które jak wynika z nowego wniosku patentowego, zostaną niemal całkowicie przeprojektowane i odświeżone.

Zobacz: Apple odrzuca projekt UE na jeden standard ładowarki do telefonu

Przede wszystkim całość ma zostać wykonana z jednego kawałka szkła. Urządzenie miałoby zostać osadzone na podstawce, tworzącej z ekranem jednolitą całość, w którą to podstawkę będzie można wmontować klawiaturę lub inne peryferia. Podstawka ta będzie też pozwalała na regulację konta nachylenia monitora i służyć jako stabilizacja całości.

Apple-iMac-patent

Oczywiście, jak to z wnioskami patentowymi bywa, prezentowany komputer może nigdy nie wejść do seryjnej produkcji. Ale gdyby się pojawił, mógłby być całkiem ciekawą alternatywą dla istniejących obecnie urządzeń, nie sądzicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię