Strona głównaMobileAktualnościApple kontra Epic – Fortnite może szybko nie wrócić na App Store

Apple kontra Epic – Fortnite może szybko nie wrócić na App Store

Sędzia okręgowy USA wydał oświadczenie w sporze pomiędzy Apple a Epic. Gracze Fortnite na telefonach z jabłkiem mogą długo czekać na powrót ich ulubionej gry.

Wydane przez sąd okręgowy oświadczenie z pewnością nie jest zadowalające dla Epic Games. Sędzia Yvonne Gonzalz Rogers uznała, że Apple nie musi natychmiast przywracać Fortnite na App Store. Na szczęście sąd przychylił się do prośby o nieblokowanie kont deweloperskich. Rogers stwierdziła, że ograniczenie możliwości aktualizacji i prowadzenia wsparcia dla Unreal Engine będzie szkodziło zewnętrznym deweloperom, którzy wykorzystując technologię Epic Games. Nie wiadomo ile w tym zasługi Microsoftu, który poparł dewelopera.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator najlepszym impulsem dla sprzedaży hardware?

Obydwa orzeczenia są tymczasowe, a sama sprawa daleka jest od zakończenia. Obecne orzeczenia nie będą też miały wpływu na ostateczny werdykt w sprawie. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 28 września. Wygląda więc na to, że gracze korzystający z systemów Apple stracą możliwość gry w Fortnite wraz z nadejściem rozdziału 2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcegamerant
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię