Strona głównaKonsolePS5 – kompatybilność wsteczna z PS3 już za chwilę?

PS5 – kompatybilność wsteczna z PS3 już za chwilę?

W PS Store dostępnym na PS5 pojawiły się gry z PS3. Czy oznacza to potwierdzenie krążących od jakiegoś czasu plotek o uruchomianiu kompatybilności wstecznej na nowej konsoli Sony?

Do tej pory gry na PS3 w PS Store przekierowywały do usługi PS Now. Jednak do sieci trafiły informacje, że zamiast tego niektórzy widzą ceny gier. To może oznaczać, że Sony przygotowuje się do uruchomienia usługi kompatybilności wstecznej, która będzie konkurować z tą Microsoftu.

Co ciekawe, gry nie są dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Tam wyświetlane są tylko tytuły na PS4 i PS5. Oczywiście może to być tylko błąd, ale biorąc pod uwagę, że można dodawać tytuły z PS3 na listę życzeń, to przestaje to wyglądać jak błąd. Sony niedawno wycofało ze sprzedaży karty podarunkowe do PS Now, co może być jedną ze składowych uruchomienia kompatybilności wstecznej.

Microsoft ostatnio dodał do kompatybilności 76 tytułów i jak przyznał była to ostatnia partia gier. Obecnie gracze mają dostęp do około 600 gier z Xbox, Xbox 360.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię