Strona głównaGryAktualnościApple usuwa konto deweloperskie Epic Games z App Store

Apple usuwa konto deweloperskie Epic Games z App Store

Stało się – Apple zawiesiło konto deweloperskie Epic Games w App Store. To znaczy, że wszystkie gry mobilne Epic znikają ze sklepu.

Tym samym Apple zrealizowało swoje groźby. Epic Games wciąż może pracować nad Unreal Engine dla iOS, dzięki decyzji sądu sprzed kilku dni, dzięki czemu firmy zewnętrzne, które korzystają z Unreal Engine, wciąż mogą nad nimi pracować. 

Oświadczenie, które Apple wystosowało po odcięciu Epic od ich konta brzmi:

“Jesteśmy rozczarowani musząc usunąć konto Epic Games z App Store. Współpracowaliśmy z zespołem Epic Games przez wiele lat. 

Sąd zdecydował, że Epic Games powinno przestrzegać reguł App Store w trakcie trwania sprawy. Zasad, które nie były problemem przez ostatnią dekadę, dopóki nie doszło do sytuacji, którą sami stworzyli. Epic Games jednak odmówiło przestrzegania reguł. Zamiast tego, w kółko dostarczali aktualizacje Fortnite, które łamały postanowienia App Store. 

To nie fair wobec innych twórców w App Store, w dodatku stawia to klientów pośrodku całej bitwy. Mamy nadzieję, że wspólnie wypracujemy rozwiązanie na przyszłość, ale dziś to niemożliwe.”

W odpowiedzi CEO Epica, Tim Sweeney napisał, że Apple wcale nie musiało deaktywować konta – był to ich wybór, nie konieczność.

W wyniku aktualnie trwającego sporu Apple usunęło Fortnite z App Store, a zamiast tego wprowadziło do sklepu największą konkurencję tej gry – PUBG Mobile. Gracze, którzy już mają na swoich urządzeniach grę Epica, nie mogą zaktualizować jej by zagrać w najnowszy sezon.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię