Strona głównaWiadomościArcturus to kolejna generacja kart graficznych AMD

Arcturus to kolejna generacja kart graficznych AMD

Arcturus (po polsku Arktur) to czwarta najjaśniejsza gwiazda na nocnym niebie. Czemu o tym piszę? Bo właśnie tak ma się nazywać kolejna generacja kart graficznych AMD, którą nastąpi zaraz po Navi.

Aktualnie w sprzedaży są dwie architektury kart graficznych AMD – Polaris oraz Vega. Jeszcze w tym roku na sklepowe półki mają trafić następcy w postaci kolejnych Polarisów oraz Navi. W przypadku pierwszych mowa o niewielkich usprawnieniach. Z kolei Navi ma być prawdziwą rewolucją i stanąć w szranki z konkurencją ze strony (ile razy już to słyszeliśmy?). A co nastąpi potem? Prawdopodobnie Arcturus.

Takie informacje pojawiły się na forum Phoronix. I w sumie nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem. Przecież AMD od jakiegoś już czasu nazywa swoje kolejne architektury dla kart graficznych najjaśniejszymi gwiazdami na niebie. To kolejno (w języku angielskim): Polaris, Vega, Navi i właśnie Arcturus.

Już karty graficzne Navi mają być produkowane z wykorzystaniem litografii 7 nm. Ich następca w postaci architektury Arcturus miały trafić do sprzedaży w 2020 roku i wykorzystywać jeszcze ulepszony proces technologiczny, czyli 7 nm+.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię