Strona głównaGryAktualnościAssassin's Creed Nexus: screeny ujawniają pierwsze szczegóły

Assassin’s Creed Nexus: screeny ujawniają pierwsze szczegóły

Assassin’s Creed pojawił się przeszło 10 lat temu i utrwalił swoją pozycję jako jedna z najlepszych serii gier z otwartym światem. Światy tu są olbrzymie, postaci i historie zwykle dobrze napisane, a do tego świetne mechaniki, takie jak poruszanie się bohaterów.

Trochę czasu już minęło od momentu kiedy mieliśmy okazję grać w ostatnią grę z serii i od tamtej pory otrzymujemy jedynie kolejne DLC do niej. Zaczynają się jednak tu i ówdzie pojawiać przecieki na temat kolejnego tytułu osadzonego w świecie asasynów. Nowa gra ma być powrotem do korzeni serii. Kilka ostatnich tytułów odsunęło się nieco od tradycyjnego stylu serii, ale przecieki wskazują na to, że możemy mieć do czynienia z powrotem do ulubionych postaci, takich jak Ezio, Connor czy Haytham. Co ciekawe, nowa gra ma zostać zbudowana głównie wokół VR, a jej roboczy tytuł to Assassin’s Creed Nexus.

Assassin's Creed 1

Mamy w niej zobaczyć wszystko, co charakterystyczne dla serii – skradanie się, walkę, wspinaczkę po dachach. Powróci też klasyczny Skok Wiary, w typowym dla serii stylu. O szczegółach nie wiadomo jeszcze za wiele, ale być może pojawiły się nawet już pierwsze fragmenty gry w VR. Użytkownik Reddita o nicku Echiketto twierdzi, że uzyskał dostęp do bety, a efekty możecie zobaczyć poniżej:

Assassin's Creed Nexus 1

Assassin's Creed Nexus 2

Assassin's Creed Nexus 3

Assassin's Creed Nexus 4

Screeny pochodzą z czegoś, co ma być interfejsem gry, stworzonym z myślą o VR. Na ostatnim możecie odczytać nazwę “The Sword of Ezio”, a lokacja jest opisana jako Włochy – co potwierdza powrót tego bohatera i fabuły powiązanej z Italią. Gra jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, co tłumaczy niekompletność szczegółów na poszczególnych grafikach.

Zobacz: Microsoft patentuje „wibrującą podłogę” do Virtual Reality

Screeny co prawda sugerują, że gra jest do pewnego stopnia grywalna, ale nie rozpędzali byśmy się z oczekiwaniami. Gra została zapowiedziana pierwszy raz w 2020 roku, a Ubisoft nadal poszukuje ludzi do pracy nad nią. Prawdopodobnie więc jeszcze sporo czasu minie, zanim otrzymamy finalną wersję.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię