Strona głównaEsportCounter-StrikeAstralis i Liquid pewne gry w Spodku, FaZe walczy o utrzymanie, BIG...

Astralis i Liquid pewne gry w Spodku, FaZe walczy o utrzymanie, BIG i NRG odpadają z IEM Katowice 2019 Major

Drugi dzień Majora IEM Katowice 2019 przyniósł pierwsze rozstrzygnięcia. Jak można było przypuszczać, Astralis z bilansem 3:0 są już pewni gry w fazie play-off, choć nie obyło się bez problemów na ich drodze. Dołączyli do nich gracze Liquid, a z turniejem pożegnali się zawodnicy NRG i BIG.

Największą sensacją dnia mogło być spotkanie decydujące o awansie do play-offów między Astralis a Renegades. Australijczycy, będący sensacją 2. etapu, po rewelacyjnym comebacku i dogrywce wygrali na 1. mapie (Mirage) pojedynku z Astralis, do połowy prowadzili także na kolejnej – Nuke. Jednak objęcie przez Astralis strony CT pozwoliło im na przejęcie inicjatywy, co zrobili tak skutecznie, że w drugiej połowie Nuke’a nie oddali przeciwnikom ani jednego punktu. Inferno było już tylko formalnością, co widać jeśli spojrzymy na wynik – 16:2.

Liquid na swojej drodze do play-offów najpierw wygrało z ekipą AVANGAR, następnie o włos pokonało NiP 16:13, by w końcu w czwartkowy wieczór zwyciężyć z wciąż niepewnie grającym Na`Vi 2:0 (16:14, 16:9).

Za jeszcze jedną sensację czwartku na IEM Katowice 2019 Major można uznać wynik spotkania NRG z compLexity. NRG było jedną z sensacji 1. fazy turnieju, z której wyszli z wynikiem 3:0, natomiast compLexity większość obserwatorów skazywała na wynik 0:3. Jednak w bezpośrednim spotkaniu (oba zespoły miały przed nim bilans 0-2) lepsi okazali się gracze compLexity, którzy zafundowali swoim rodakom z USA bilet powrotny do domu. Choć trzeba graczom NRG przyznać, że nie poddali się bez walki – obie mapy zakończyły się dogrywkami.

Równie źle spisują się gracze FaZe, którzy ciągłe nie potrafią znaleźć swojej optymalnej formy. Tym razem noga powinęła im się w meczu z AVANGAR i są już o krok od odpadnięcia z turnieju.

Komplet wyników z czwartku wygląda następująco:

• MIBR vs. NiP – 16:12
  • FaZe vs. AVANGAR – 13:16
  • NiP vs. HellRaisers – 16:5
  • Vitality vs. Cloud9 – 16:14
  • ENCE vs. BIG – 2:1 (5:16, 16:14, 16:10)
  • Astralis vs. Renegades – 2:1 (17:19, 16:9, 16:2)
  • Liquid vs. Natus Vincere – 2:0 (16:14, 16:9)
  • NRG vs. compLexity – 0:2 (19:22, 16:19)

W piątek zobaczymy spotkania:

• Renegades vs. Vitality
  • Natus Vincere vs. AVANGAR
  • MIBR vs. NiP

Mecze te będą decydowały o kolejnych awansach, bo każda z drużyn ma bilans 2:1. Komu dajecie największe szanse?