Strona głównaEsportDotaPolska ma swojego reprezentanta DOTA2 w Spodku. Nisha zagra w play-offach ESL...

Polska ma swojego reprezentanta DOTA2 w Spodku. Nisha zagra w play-offach ESL One Katowice 2019

Fani CS:GO na całym świecie emocjonują się trwającą Fazą Nowych Legend, ale przecież równocześnie odbywa się turniej ESL One DOTA2 Katowice 2019. Zobaczmy jak wygląda tam sytuacja przed startującą w piątek fazą play-off.

Najważniejsza informacja dla polskich fanów DOTA2 to poczynania Team Secret, w którym gra nasz rodak, Michał „Nisha” Jankowski. Mamy dla wszystkich doskonałą wiadomość – zespół Polaka nie tylko zapewnił sobie udział w play-offach, ale od wielkiego finału dzieli go zaledwie jedno spotkanie.

Team Secret rozgrywał bowiem dzisiaj półfinał drabinki wygranych z dywizją DOTA2 Ninjas In Pyjamas – i wygrał to spotkanie 2:0. Początek pierwszej rundy co prawda należał do zawodników NiP-u, ale od około 30. minuty to Team Secret rozpoczął natarcie na bazę wroga, która zakończyła się sukcesem. W drugiej rundzie to Team Secret przeważał od początku i inicjatywy tej nie oddał do samego końca. Końca, którego nie wyznaczyło zniszczenie bazy NiP, a poddanie się przeciwników.

Przeciwnikami Team Secret w finale drabinki wygranych niespodziewanie będą zawodnicy Gambit Esports, którzy po bardzo długim i zaciętym spotkaniu pokonali Fnatic wynikiem 2:1.

Oprócz tego spotkania, na głównej scenie w Spodku zobaczymy zawodników: OG, Team Aster, Chaos Esports Club oraz Mineski. Pojedynek Team Secret z Gambit zobaczymy jednak dopiero w sobotę, około godziny 15:50 – wcześniej będą rozgrywane kolejne rundy drabinki przegranych. Wielki finał zaplanowano na godzinę 17:15 w niedzielę. W puli turnieju znajduje się 300 tysięcy dolarów.

A jeśli chodzi o Nishę, to nasz reprezentant ma spore szanse by wyjechać z turnieju z nagrodą MVP – nowym Mercedesem. Jego zwycięstwo zależy od wszystkich kibiców. Wystarczy mieć konto na twitterze i kliknąć na poniższego tweeta – dalej bot poprowadzi Was przez głosowanie:

Jakie szanse dajecie Nishy na wygraną w całym turnieju?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię