Strona głównaEsportGrali w LoL-a przeciwko kobietom. Dostali ostrzeżenia za niesportowe zachowanie

Grali w LoL-a przeciwko kobietom. Dostali ostrzeżenia za niesportowe zachowanie

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy o tym, że w rosyjskiej League of Legends Continental League pojawi się nowy zespół, złożony tylko z kobiet, które będą rywalizowały z męskimi ekipami. Nie trzeba było długo czekać, by takie połączenie wywołało spore zamieszanie.

Vaevictis eSports mają za sobą dwa rozegrane spotkania, z których oba zakończyły się porażkami. Nie to jednak jest sednem sprawy, a okoliczności wokół tych spotkań oraz reakcja Riot Games.

Jeden z przeciwników Pań z Vaevictis, ekipa ROX, na etapie picków i banów zbanowała postaci, którymi gra się jako supportem. Tego typu zachowanie nie jest w żaden sposób sankcjonowane przez regulamin rozgrywek, ale “dyskryminowanie składu ze względu na płeć” już tak – i tak właśnie potraktowano decyzję ROX, za co otrzymali oni ostrzeżenie od Riot Games. Niektórzy bowiem odebrali to jako coś podobnego do zakupu SCAR-20 w CS:GO przy wysokim prowadzeniu, a więc zachowanie mające na celu dodatkowe upokorzenie przeciwnika.

Zobacz: Esport znalazł się na liście oficjalnych zawodów i profesji

Podobne konsekwencje spotkały kolejnych przeciwników Vaevictis, formację Vega Squadron. Tym razem poszło o celowe przedłużanie meczu, którego losy i tak były już przesądzone. Po nieco ponad pół godzinie spotkania Vega prowadziła już w zabójstwach 52:2, a przewaga w złocie wynosiła 35 tysięcy, co jak na mecze League of Legends jest różnicą wprost gigantyczną i niemal niespotykaną. Mimo to, Vega Squadron nie dokonywała ostatecznego szturmu na bazę Vaevictis, “nabijając sobie” kolejne kille. Takie zachowanie jest jednoznacznie karane przez regulamin ligi, w związku z czym oni również otrzymali ostrzeżenie. Kolejne przewinienie tego typu dla obu ekip może skończyć się zawieszeniem lub grzywną.

Ekipa Vaevictis póki co ma na koncie bilans 0-3 i zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. Ale czy to usprawiedliwia zachowania ich przeciwników? I drugie pytanie – czy chcielibyście podobnych sankcji za niesportowe zachowania na przykład w CS:GO?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

4 KOMENTARZE

  1. Jakby grały na odpowiednim poziomie to nikt by się ich nie czepiał, a inni gracze przychodziliby po wskazówki. Ale nie można liczyć na to, że dlatego że są kobietami dostaną taryfę ulgową. Widać natomiast, że są produktem marketingowym a nie solidną drużyną i to właśnie ich przeciwnicy postanowili dobitnie wykazać.

  2. Przedłużanie rozumiem ale banowanie supportów to już bycie nadwrażliwym płatkiem śniegu. Co kogo obchodzi co jest zbanowane. Jeszcze powinny być udogodnienia i przywileje dla temów lgbt. Sp*****na poprawność polityczna. Wiedziały w co sie pakują nie mówcie że nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię