Strona głównaWiadomościAsus Prime A320M-E - filigranowa baza na Ryzena

Asus Prime A320M-E – filigranowa baza na Ryzena

Wysokie ceny podzespołów zabijają marzenia graczy. Asus przeciwstawia się tym trendom wraz z zapowiedzią płyty głównej Prime A320M-E, która może i jest mała ciałem, ale pozwala poczuć moc Ryzena w całej okazałości.

Zakup głównych części komputera zawsze zaczyna się od wyboru procesora. Musimy opowiedzieć się po stronie „Niebieskich” bądź „Czerwonych”. W przypadku ograniczonego budżetu najrozsądniejszą decyzją wydaje się obranie ścieżki wytyczonej przez AMD, bowiem oferują szeroki zakres modeli CPU o podobnych właściwościach, którymi chwali się konkurencja, lecz z bardziej przystępną ceną. Później pozostaje tylko wyłonić płytę główną mogącą zrównać się wydajnością i możliwościami technologicznymi.

Ważne jednak jest to, żeby reprezentowała przyzwoitą jakość i miała niezbyt wygórowaną cenę. Jedną z takich płyt głównych może zaproponować firma Asus. Prime A320M-E to nowoczesna konstrukcja microATX oparta na chipsecie AMD 320. Jest w stanie obsłużyć całą rodzinkę Ryzenów, acz jej niska cena ($75) zmusza producenta do zablokowania opcji overclockingu CPU.

Nie ma jednak co zwieszać głowy. Prime A320M-E udostepni nam 2 sloty na pamięć RAM do 32GB (3200MHz OC), jedno złącze PCIe 3.0 x16 na wyczepistą kartę graficzną oraz dwa krótsze PCIe 2.0 x1. Satysfakcjonująca jest liczba gniazd SATA na magazyn danych. Tutaj mamy ich aż 6, obługujące prędkość do 6 Gb/s. Nie zabrakło również miejsca na jedno gniazdo M.2.

Format płyty głównej zadecydował o nieznacznym okrojeniu interfejsów komunikacji na tylnym panelu. Mimo to nie ucierpią na tym zewnętrzne urządzenia do odbioru obrazu, czy też do przechowywania danych. Po szybkim zlustrowaniu wejść i wyjść dla urządzeń przedstawia się to następująco: 1x USB 3.1 (Gen 2), 4x USB 3.1 (Gen 1), HDMI, DVI-D, D-Sub, Gigabit LAN, PS/2 × 2, 3 kanały audio.

Oprócz wspomnianych wyżej cech producent dorzuca tzw. pakiet zabezpieczeń 5 X Protection III. Odnoszą się do cyfrowego obwodu zasilania, ochrony przepięciowej, a także izolacji obwodu systemu dźwiękowego od płyty PCB.

Jeśli szukacie taniej płyty głównej z podstawką AM4, trudno będzie o lepszą.  

 

  

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię